Vlhkost v domě

Vlhkost a plísně jsou jistě neestetickým doplňkem našeho domova, ale důležitější je, že škodí zdraví. Nechceme-li mít takové problémy, je třeba mít na paměti několik věcí. Když stavíme dům, předtím než se nastěhujeme, musíme počkat pár měsíců, aby se zdi provětraly. V každé domácnosti, staré nebo nové, musí být ventilace. Větrací otvory se mají nacházet v každé koupelně a kuchyni, protože právě tam se vytváří největší množství páry. Průduchy by nikdy neměly být zakryté a to zejména v průběhu topné sezony. Vyhnout bychom se měli…Continue Reading “Vlhkost v domě”

Těsnění oken

S příchodem chladnějších ročních období bychom měli přemýšlet o tom, jak udržet co nejvíce tepla v domě. Proto musíme zjistit, zda naše dveře a okna dobře těsní. Když zavřeme okna nebo dveře neměli bychom cítit studený vzduch z venku. Při nízkých teplotách to může být docela obtížné a můžeme tak přijít o 15% až 45% tepla. Pokud chceme bydlet a žít tak, abychom šetřili energii, potom je nutné zabránit tepelným ztrátám. Utěsnění oken je snadný způsob, jak zlepšit tepelnou bilanci našeho domu. Jak se to dělá?…Continue Reading “Těsnění oken”

Malování bytu na vlastní pěst

Každý byt dříve či později potřebuje malou opravu nebo úpravu. A to zahrnuje malování stěn a stropů. Ihned nás napadne otázka: zvládnu to sám, nebo si pozvu odborníka? To je individuální rozhodnutí každého z nás. Musíme si ale uvědomit, že je to práce na pár dnů (ovšem podle plochy, kterou máme vymalovat). Pokud máme několik dnů volna a chceme je strávit s válečkem v ruce, pak se mžeme pustit do malování. Nicméně, ne každý si může dovolit takový luxus.   Při výběru odborníka, nebo společnosti stojí za to…Continue Reading “Malování bytu na vlastní pěst”

Jak dát tapetu

Když přemýšlíme o tapetování, předpokládáme, že je to práce skutečně snadná a nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Ale mnoho z nás se přepočítalo a skončili s prsty přilepenými ke zdi nebo se zničenou zdi i tapetou. Před cestou do obchodu s tapetami musíme přesně změřit zdi a spočítat povrch stěny. Nekupujeme tapetu přesně do posledního centimetru. Existuje zlaté pravidlo, že je lepší mít minimální přebytek tapety, než její nedostatek. Když nás s úsměvem na tváři přivítá příjemný prodavač nebo prodavačka, musíme nakoupit ty nejdůležitější věci: štětec na lepidlo,…Continue Reading “Jak dát tapetu”