Nesprávné používáme kreditní karty

Categories Domácí rozpočet
Nesprávné používáme kreditní karty

Kreditní karty najdeme v peněženkách velké části Čechů. Jsou cenným zabezpečení, jestliže nemáme peníze v hotovosti. Pomáhají ale pouze tehdy, pokud jsou správně používány.

Kreditní karty jsou určeny především pro uzavírání bezhotovostních transakcí. Můžeme jimi platit za nákupy nebo služby. Můžeme platit také online. Největší chybou držitelé karty je používání jí k odebrání peněz z bankomatů. Taková operace je spojena s vysokým poplatkem a úročí sazbou z vybrané částky. Na chybách svých klientů vydělává banka.

A nemálo. Jeden výběr z bankomatu může stát pár ale i pár desítek korun. Jestliže tuhle službu využíváme častěji – náklady jsou poměrně velké. Další poplatky postihují ty, kteří nesplácejí úvěr na kartě ve stanoveném termínu. Bez-úrokové období je obvykle asi 50 dní. Pokud v této lhůtě splatíme celý dluh, nebude banka účtovat žádný úrok.

 

Nesprávné používáme kreditní karty

Zdá se však, že pravidla používání kreditních karet nezná většina uživatelů. Tohle vyplývá z výzkumu Deutsche Bank PBC. Víc jak polovina dotázaných držitelů karet přiznala, že vybírají peníze z bankomatu. Je možné, že důvodem jsou chyby pracovníků banky, kteří nevysvětlí klientům pravidla a předkládají smlouvy napsané v jazyce, obtížném k pochopení.

1 thought on “Nesprávné používáme kreditní karty

  1. Častokrát banky alebo požičkové inštitúcie používajú rôzne finty, aby nás donútili zaplatiť neskôr ako je dátum splatnosti. To jednak z dôvodu, že môžu zaúčtovať štandardný úrok a súčasne aj sankčný úrok. Uvediem jeden príklad. Firma od ktorej mám kreditku dáva 40 dňové prázdniny, ale výpis mi častokrát príde dva alebo tri dni pred koncom splatnosti, takže nie vždy je čas zaplatiť celú dlžnú čiastku.

Leave a Reply