Malování bytu na vlastní pěst

Categories Udělej si sám
Malování bytu na vlastní pěst

Každý byt dříve či později potřebuje malou opravu nebo úpravu. A to zahrnuje malování stěn a stropů. Ihned nás napadne otázka: zvládnu to sám, nebo si pozvu odborníka?

To je individuální rozhodnutí každého z nás. Musíme si ale uvědomit, že je to práce na pár dnů (ovšem podle plochy, kterou máme vymalovat). Pokud máme několik dnů volna a chceme je strávit s válečkem v ruce, pak se mžeme pustit do malování. Nicméně, ne každý si může dovolit takový luxus.

 

Malování bytu na vlastní pěst


Při výběru odborníka, nebo společnosti stojí za to sledovat názory klientů a přátel. Ceny se liší podle regionu. Ale pokud se rozhodneme malovat sami, budeme potřebovat pár základních doplňků: válečky, kartáče, ochranné fólie, žebřík a v případě nerovného povrchu stěny i přístroje k uhlazování.

Další otázkou je barva. Dneska si můžeme vybrat z mnoha druhů i výrobců barev. Podle toho kolik chceme investovat. Jsou dražší, už hotové odstíny, kterýma stačí natřít stěnu jen jednou. Když si to ale nemůžeme dovolit, rozhlédneme se po levnější variantě.


Dobrým a levnějším způsobem, než koupit hotovou barvu, je koupit barvu bílou a barevný pigment. Nejen, že jsme ušetřili peníze, ale můžeme si určit i sytost barev. Pamatujme ale, že kuchyně a koupelny vyžadují speciální barvy odolné vůči mastnotě, vodě a vysokým teplotám.

Lepší je zajít do speciálního velkoobchodu, kde míchají barvy než do supermarketu. Cenově se můžou významně lišit. Mezi známými nebo na internetu určitě najdeme někoho, kdo se v malování domů vyzná a dobře nám poradí. Vyhneme se tak nehodám, které se začátečníkům mohou stát.

 

Leave a Reply