Jak se nedostat do dluhů na Vánocich

Categories Domácí rozpočet
Jak se nedostat do dluhů na Vánoce

Milujeme utrácet peníze na svátky. Často utrácíme peníze, které nemáme – využíváme “akční” příležitosti bankovních úvěrů a půjček. Jak se nezadlužit o Vánocích?

Před tím než se vydáš do obchodů na velké vánoční nákupy, vyzbroj se velkou dávkou zdravého rozumu! V obchodech i bankách na nás čekají ty nejvýhodnější nabídky, které se nakonec mohou ukázat maskovanou lží, a my jsme to doslova „sežrali i s navijákem“, takže jedinou věcí, kterou budeme mít po Vánocích, budou dluhy.


Aby nedošlo k pádu do spirály dluhů po Vánocích, je třeba si připomenout, že svátky nejsou jen o nákupech a tradiční občerstvení se nemusí skládat ze 20 jídel, která stejně nikdo nebude mít sílu sníst. Pokud máš menší potřebu – nenech se oklamat zdánlivě lákavými cenami a nekupuj všechno, co Ti přijde pod ruku. Pamatuj, že před pár lety nebyly žádné vánoční úvěry a nějak se vždy podařilo svátky uspořádat, takže nepotřebuješ, provázen vánoční  reklamou, jít rovnou do banky pro půjčku. Než se rozhodneš jít na nákupy, připrav si podrobný seznam toho, co budeš potřebovat, a nesnaž se kupovat nic jiného.

 

Jak se nedostat do dluhů na Vánoce

Vánoční dárky pro děti kup raději dříve, protože na poslední chvíli je už nemusíš sehnat, ale je třeba se řídit zásadou, že dítě nemusí mít všechno najednou. V průběhu roku je více než dost příležitostí, kdy může dostat svou oblíbenou hračku, a když jich bude mít moc, prostě si s nimi přestane hrát. A nakonec, než se pro cokoliv rozhodneš, dvakrát si promysli, zda to opravdu „musíš mít okamžitě“, a jestli nebude lepší začít nový rok bez dluhů, úvěrů nebo půjček, které budeš příští rok splácet.

 

1 thought on “Jak se nedostat do dluhů na Vánocich

  1. Ďalšia možnosť ako ušetriť počas vianočných sviatkov je kupovať koláče 24. decembra ráno. Väčšinou v hypermarketoch zlacňujú koláče o 50 %. Takže ideálny spôsob ako ušetriť slušnú čiastku.

Leave a Reply